The Guild 3 to kontynuacja rozwiązań znanych graczom z poprzednich dwóch wersji gry. Podobnie jak poprzedniczki, „trójka” również należy do gatunku ekonomicznych symulatorów. Gra ponownie przenosi gracza na ulice średniowiecznego miasta, gdzie musi się zająć swoją karierą. Czy są jednak jakieś różnice względem pierwszej i drugiej części? Ciekawym dodatkiem będzie reagujące na otoczenie społeczeństwo. Na ten przykład nasi sąsiedzi będą mogli zacząć się w pewnym momencie kłócić, co może wpłynąć na rozgrywkę. Najważniejszą częścią gry pozostanie jednak możliwość swobodnego rozwinięcia postaci. Nasz bohater będzie na ten przykład mógł zostać piekarzem. W tym wypadku rozgrywka będzie nieco monotonna, a i pieniądze nie będą łatwe. Z drugiej strony będziemy mogli zostać przykładowo złodziejami. W tym wypadku zbierzemy całkiem pokaźną kupkę pieniędzy w trymiga, jednak nie możemy ją również bardzo szybko stracić, jeśli na gorącym uczynku zostaniemy złapani przez strażników miejskich. Jeśli będziemy za to dobrzy w swojej robocie, zwróci na nas uwagę jedna z dostępnych w grze gildii. A dostać się do niej nie będzie łatwo, bowiem jest to sekretna społeczność. Grafika w The Guild 3 pobierz nie powali Was na kolana, to na pewno Z drugiej strony jest nadzieja, że twórcy zajmą się nieco załataniem gry tu i tam. Chwilowo przyznają, że są jeszcze w trakcie produkcji, a gra jest jeszcze w fazie testowej. Faktycznie zdarzały się rozmycia tła i inne drobne błędy. Na zajęcie się problemem deweloperzy mają jednak jeszcze trochę czasu.

The Guild 3 gra na którą czekali gracze RPG

O The Guild 3 można mówić wiele, skupmy się więc na chwilę na polityce. W pewnym momencie kariery naszej kupieckiej rodziny przyjmiemy poziom bezpieczeństwa finansowego. Uciecha oferuje nam wtedy opcja przestawienia systemu ekonomii na automatyczny, co pozwoli skoncentrować się na walce o kontakty polityczne czy knuciu intryg osłabiających konkurencję.

W trakcie tej fazy rozgrywki nie zabraknie znanych z poprzednich rozpraw sądowych czy wyborów na stanowiska polityczne odsłon, ale twórcy obiecują jednoczesne ich i… rozbudowanie. Brzmi paradoksalnie, ale spaceruje o to, żeby spośród jednej strony nie dawny one trudne do przyswojenia, z drugiej miały gigantyczny wpływ na rozgrywkę. Znaczną rolę odegra w ich kontekście opinia publiczna – choć obywatele nie będą bezpośredniego wpływu na sądy czy władzę, to ów muszę kierować się także ich zdaniem. Jeśli gramy ergo popularną postacią, a przetrwamy oskarżeni o popełnienie przestępstwa, to jest szansa, że opinia publiczna wywrze wpływ na sędziów i wywalczy mnie niewinność. Jeśli zaś przetrwamy w takich okolicznościach potępieni, to nasi wrogowie nie mają możliwości wręcz znaleźć się w do tej pory gorszej sytuacji, gdyż ludzie odbierze wyrok jako niegodziwość i zwróci się przeciw nim. Na nasze szczęście The Guild 3 trafiło już na Steama, przez wzgląd czemu poznaliśmy kilka stuprocentowo pewnych informacji. Gra pozostanie osadzona w okresie późnego średniowiecza (akcja zaczyna się w 1400 roku), kiedy zaczyna kwitnąć handel natomiast królować wolny umysł. Owo zatem idealny okres w celu tej produkcji, w której nasza postać para się aliści nie tylko handlem, ale frapuje się też polityką azaliż bierze udział w towarzyskim życiu miast, na rejonie których rozgrywa się działanie The Guild 3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here